PŘÍBĚH NAŠEHO HOSTA BAILEY

27.08.2022

Je to Belgický ovčák, dle odhadu vetrinářů má kolem 5 let. V roce 2020 ho našla v noci ležet na silnici naše klientka slečna Bella nedaleko Uherského Hradiště. Byl podvyživený a zmatený. Bella neváhala, ihned ho naložila do auta a odvezla k veterináři. Tam dostal první pomoc a zbytek zůstal na ní. Přestože neměla díky podnikání podmínky k tak náročné péči, řekla si, že to spolu zvládnou. A zvládli. Bailey měl zafixovanou nedůvěru k lidem a bál se, že ho i jeho milující Bella opustí a proto nedokázal být doma sám. I to se však vyřešilo. Bella si bere od první chvíle pejska všude s sebou, i do práce, kde se téměř denně setkává stále s novými lidmi, se kterými navazuje Bailey přátelské vztahy a důvěra k lidem se mu pomalu vrací zpět. Bailey je okouzlující a oddaný pes a jeho láska k majitelce přesahuje hranice lidské fantazie. V práci jí pomáhá nosit co je potřeba, nečeká na povel, zkrátka ví co má dělat a sám se hrne do práce. Jsou spolu stále už 2 roky a Bella nikdy neměla odvahu ho komukoliv svěřit bez její přítomnosti na víc hodin, natož v noci a více dní.

Přesto se rozhodla to vyzkoušet, aby mohla vycestovat. Nejprve hlídala Bailea její kamarádka. Tam ale velmi naříkal a pobyt byl pro oba spíše trauma.

Nakonec se Bella rozhodla svěřit Bailea do naší péče. Věděla, že ovčáky nepřijímáme, ale přesvědčila nás, že je velmi přátelský a klidný, právě díky kontaktu se stále novými lidmi, mezi kterými je velmi oblíben. Jediný problém je závislost na ní a obavy z jeho projevů žalu při odloučení. Proto slečna Bella využila naši službu VIP a vsadila na naši péči.

Udělala dobře, Bailey ihned poznal, že je u nás s láskou vítán. Otevřeli jsme mu svou náruč a on nám to vrátil radostí a spokojeností. Stal se naším stálým hostem se zářícíma očima a vrtícím ocáskem. Pokud vidí, že cokoliv děláme, hned běží na pomoc. Posledně mi pomohl nést koš s prádlem (každý za jedno ucho), přinesl smetáček a odnesl 4ks papírových rour o délce 4m. Chtěla jsem mu pomoct, ale on odmítl. Rouru mi vytrhl z ruky a postupně odnášel všechny roury sám. Jen čekal, až mu ukáži, kam roury patří. Nesl je přes celou zahradu až dolů k dřevníku a položil úhledně vedle sebe. Jeho gentlemanské projevy mi nahrnuly slzy do očí. Vzpomněla jsem si, jak jsem marně hledala jednu dobu zoufale pomoc - brigádníky na drobné práce. Nikdo mé opakované výzvy neslyšel. Ani studenti v oboru, ani početné spolky mužských kruhů, a tak mě napadlo, že by mohl Bailey vyučovat etiku a vést mužské kruhy.

 Jindy jsme zase potřebovali, aby z důvodu focení zahrady zůstal Bailey ležet na místě. Stačí jen říct, nebo naznačit, hned vše pochopí a poslechne. Je to opravdový a skvělý kamarád s nádhernýma laskavýma očima. Vždy k nám radostně běží a těší se na nová dobrodružství a stejně tak radostně vítá svou milovanou paničku.

Zajímali jsme se více o jeho smutný příběh tenkrát na silnici a dozvěděli jsme se, že stejní belgičtí ovčáci na uherskohradišsku se čas od času objeví někde u silnice ve stejném stavu, což slečna Bella zjistila díky sociálním sítím - podvyživení, zmrzačení a zmatení. Pravděpodobným důvodem takového zločinu může být nevyhovující povaha psů pro určitý výcvik někde na cvičišti. To jsou ovšem jen předpoklady, které mohou být však vodítkem při pátrání. Pokud by někdo z vás měl tušení, odkud jsou tato ubohá zvířata vyhazována, kontaktujte prosím policii.

Zde pár fotek od nalezení až po dnešní pobyt u nás v HOLIDAY*****.

Obsah sdělení a fotografie byly použity s laskavým souhlasem slečny Belly - majitelky pejska Bailey.